قاتل دفترچه‌های خاطرات

دقیقا از امروز ۳۰ روز به پایان اشتراک دامنه و هاست املت نامه باقی مونده. املت نامه از سال ۸۸ شروع شد. دو سال توی وردپرس بود بعدش با خودم گفتم یک دامنه اختصاصی داشتن خیلی خاص و رسمیه و تصمیم گرفتم دامنه و هاست بخرم. دامنه دات کام رو اون سال خریدم ۶ هزار تومن و با هاست لینوکس ۱۰۰۰ مگابایتی خریدم ۳۰ هزار تومن و جمعا شد ۳۶ هزار تومن. امسال برای تمدید اینجا باید ۵۲۸ هزارتومن بدم. که البته نمیدم این پول رو یعنی یه جورایی ندارم که بدم من نمی تونم ۵۲۸ هزار تومن برای یه دفترچه خاطرات مجازی بپردازم. من نمی تونم پول خیلی از چیزای دیگه رو بدم. مسئله اصلی مسئله مالی نیست مسئله اصلی فلسفه پرداخت این پوله اما مسئله مالی هم هست.

وقتی با خودم فکر می کنم باید از فضای نیمه خصوصی که ۱۱ سال صاحبش بودم دل بکنم، حقیقتا دلم می گیره. اینجا یه جورایی دفترچه ثبت تغییرات شخصیتی من در طول این ۱۱ سال بوده. غمگین‌تر از اون اینه که من محکوم و مجبور به ترک این فضا هستم. کار از گرفتن هوای تو، آب تو، سلامت تو، اطرافیان تو رسیده به جزئی‌ترین چیزهای شخصی زندگی تو. حال کمر بر قتل ریزترین جزئیات زندگی تو بسته اند.

تفکرات و عقاید من پستی و بلندی های زیادی به خودش دیده اما یکی از چیزهایی که خیال امید به مساوات رو در دلم زنده نگه می‌داره عبارت «عمری دگر بباید بعد از وفات مارا»ست. در برابر این وضعیت این تنها کور سوی امیده.

عجیبه که آدم وقتی می خواد یه سری از داستان ها و اتفاقات مهم زندگیش یادش بمونه اونقدر بعد از اون جزئیات یادش نیست اما داستان عکس زیر فرق می کنه، قرار بود برای مشخص کردن پنجره های یک خونه با اسپری آبی اندازه فریم هارو مشخص کنم. طرفای ساعت ۴ بود که رسیده بودم اونجا، کارگرا رفته بودن و گرمای تیرماه بیداد می کرد. تو راه که برسم اونجا توی ماشین آهنگ محسن نامجو-چون است حال بستان در حال پخش بود. وقتی رسیدم به خونه کاری که رو که قرار بود انجام بدم انجام دادم. ناهار نخورده بودم و دوباره این میگرن لعنتی شده شروع بود. روی یه تیکه یونولیت نشسته بودم و داشتم در کنار ستون‌های بتنی بالا رفته از منظر کوه روبرو لذت می بردم و یک نسیم خنک -از اونهایی که توی تیرماه خیلی کم گیرمیاد- به صورتم خورد. بلند شدم با اسپری آبی روی دیوار کنارم این رو نوشتم.

از همین دست نوشته‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.