من تفلونم

بعضی‌ها که اطرافم هستند و از اطرافیانم هستند فکر می‌کنند به یادشان نیستم با جملاتی(بعضن خزعبلاتی) مثل «چی شد به فکر ما افتادی؟» این‌گونه جملات آزاردهنده برای چنین مغزی مثل من رویِ اعصابم راه می‌روند. این افراد گاهی اوقات شمارشون بالا می‌زنه چون فکر می‌کنند من اصلن هیچ یادی از آن‌ها ندارم و به‌کل آن‌ها را فراموش کرده‌ام.

تحمل این‌چنین تفکراتی از جانب شخصی که اصلن در این زمینه گناه‌کار محسوب نمی‌شه خیلی سخته، برای شیخی که هر روز به پیرمرد دیوانه‌ی سر کوچه که به همه طرف سرک می‌شه و به همه سلام(!) می‌کنه، صلام می‌کنه و فکر می‌کنه که این پیرمرد روزی چندبار می‌تواند موجب دلگرمی چند نفر و چقدر می‌تونه موجب وحشت(!) چند نفر شود؟ این افکار آزاردهنده است.

من به همه فکر می‌کنم به همه‌ی شخصیت‌ها فکر می‌کنم به علت وجودشون به اینکه چقدر خوب است این‌ها هستند و چقدر خوب بود که نبودند، به وزنشان، به تعدادِ مویِ دماغشان، به واکنششان به وضع‌های مختلف، به اینکه آیا به آفتاب حساسیت دارند و عطسه می‌زنند، به دست خط‌شان، به سر تکان دادنشان برای تایید، به دست دادنشان برای خداحافظی، به شوخی‌های مسخره‌شان، به حرف‌های جدی خنده‌دارشان، به موزیکِ خز گوش دادنشان، به نحوه‌ی گاز زدن بیسکوییتشان، به نحوه‌ی قلم دست‌گرفتنشان، به نوع راه رفتنشان، به فحش دادنشان، به «کول‌دیسک»(!) متصل‌کردنشان و گشتن به دنبال سرِ درستش، به نوع عربده زدن‌شان در صفِ نون یا دست فرمونشان و یه گونیِ برنج از این «به‌»‌های مسخره‌ای که همیشه مزه‌ی نیشکره گندیده و پفک نمکی می‌داده.

برای شیخی که شخصیتِ افراد را با اینکه «اونها وقتِ خودشون رو تو خونه چجوری می‌گذرونن» مقایسه می‌کنه و به تک‌تک شخصیت‌های موجود تو زندگیش فکر می‌کنه مطرح کردن این عبارت که «چی شد یادی از ما کردی…» خیلی مسخرست…

 

+ذیل‌نامه یکم: حس می‌کنم در مبحثِ بالا کمی تفلون (نچسب) بودم.

از همین دست نوشته‌ها

۸ دیدگاه

 1. “تحمل این‌چنین تفکراتی از جانب شخصی که اصلن در این زمینه گناه‌کار محسوب نمی‌شه خیلی سخته،…
  …من به همه فکر می‌کنم…
  …فکر می‌کنند به یادشان نیستم …
  …برای شیخی که…
  …به تک‌تک شخصیت‌های موجود تو زندگیش فکر می‌کنه… خیلی مسخرست…”

  به دلایل فوق, با نچسب بودنت (یا نچسب بودن نوشته ات) موافقت مینماییم!!!

 2. تنها سوالی که بعد از خوندن مطلبت تو ذهنم اومد این بود که… چرا انقد ذهنتو درگیر دیگران میکنی و بشون فکر میکنی ؟؟؟
  ((البته من مخالف نیستم ، گاهی خیلی خوبه))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.