معجزه‌ی مسیحِ رایانه‌ای

این پُست رو می‌نگارم چون دردها بخاطر این مشکلی که در زیر می‌نویسم و راهکارش هم نوشتم کشیده‌ام که نپرس…

مشکلی که مدت‌ها درگیرِ «لب تاب» (!) بنده بود اما هیچ کنش خاصی برایِ حل این مشکل صورت نمی‌پذیرفت و خب سازگاری با اون پیدا کرده بودم عبارت بود از از بین رفتن دسترسی Administrator ویندوز ۷ به مراجعاتِ کلیدی مثل Run, Task Manager, Regedit, CMD, Folder Options و System Restore است. خیلی‌ها بعد از پدیدارشدن این مشکل که در معلولِ حمله‌ی «تروجان»ها، «کرم»ها، «بدافزار»ها و «ویروس»هاست اقدام به تعویض فله‌ای ویندوز می‌کنند اما این مشکل به راحتی با نرم‌افزار زیر حل خواهد شد.

این مشکل یعنی عملن از بین رفتن تنفساتِ سیستماتیکی در ویندوز! حتی اگر خیلی خوش‌بینانه به موضوع نگاه کنیم و عدم دسترسی به دستوراتی مثل Run و Regedit رو بیش از حد تخصصی بدونیم (!) Task Manager تنها گریز حلّ خیلی از مشکلاتِ روزانه‌ی سیستماتیکی است.

محیطِ نرم‌افزار Re-Enable

بعد از جستجوهایِ فراوان در موتورهایِ گازی جستجوگر در سه زبان فارسی، انگلیسی و آلمانی بالاخره چیزی که تونست مشکلم رو «براحتی چپ نگاه کردن به بچه‌ی کوچیکِ فامیل واسه خرابکاری نکردن» حل کنه نرم‌افزارِ Re-Enable 2.0 بود که با چند کلیکِ محدود این مشکل رو براحتی حل کرد.

برایِ دانلود این «معجزه‌ی مسیح» به نشانیِ زیر مراجعه کنید:

دانلود (محصولِ شرکتِ  Tangosoft و حجم ۱٫۰۴ مگابایت)

شیوه‌ی کار با این نرم‌افزار بسیار ساده است. کافیست نصب بشه و بعد از نصب قسمت‌هایی که خواهان فعال‌سازی دوباره اونها هستید انتخاب و دکمه‌ی «Re-Enable» را بفشارید. رایانه پس از یکبار راه‌اندازی مجدد (Restart) قسمت‌های مذکور فعال خواهند شد.

 

ذیل‌نامه یکم:

مطلبِ بالا بازنوشتی از این نشانی است.

 

از همین دست نوشته‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.