به پاس سه دهه خدمت

داشتم مستندی از آقای محمود دولت آبادی می دیدم، در سکانسی ایشون رو نشون داد که داشتند تحریر می فرمودند بندانگشت به دهان بودم که چقدر آرام، زیبا و منظم می نویسند! هر چند که بنده رسم و خطم بدک نیست اما ز سوی گم نکردن سر رشته ی کلام ذهنی ام چنان با سرعت می نویسم که دست نوشته هایم در نور چراغ مطالعه ام گاه اندک تکانی می خورند و جابجا می شوند…!

در ابتدای نوشته لحظاتی سکوت رو جائز می شمارم برای هم نوعان ژاپنی که متحمل این بلای طبیعی شدند که عزیزانشون رو از دست دادند و یا در جستجوی اونها هستند و لحظاتی دیگر رو برای مادر نجوم ایران دکتر آلینوش طریان که وداعشون از این دنیای فانی سخت ما رو متاثر کرد و جامعه نجومی رو دچار خلل بزرگی، حقیقتن که ایشون انسان بزرگ و شریف ارجمندی بودند، روحشون شاد و راهشان پر رهرو باد.

در آستانه ی عید باستانی نوروز هستیم؛ به قدمت چندین قرن تمدن و همونطور که دکتر شریعتی فرمودند:«سخن تازه از نوروز گفتن دشوار است.» و ما هم همچون دانش آموزان مدرسه ای که هر سال در مدح سالروزی از تقویم همان مقاله های چند خطی تکراری روی می خوانند خواهان بسط قضیه نیستیم. آرزوی سالی خوش، زیبا، املتی و آرام به همراه کمی اسانس و عصاره ی پنیر چدار و نون سنگک برای شما خواستاریم و امیدواریم در کنار خانواده به تنفس اکسیژن و خلق تفکرات و بدایع بپردازید. «سال نو مبارک.»

اما در انتهای نوشته ام خواستم از وسیله ای تشکر کنم که سه دهه انسان رو با تمام قدرت و قوایش در راهبر اهداف علمی  کمک کرد؛ چند روز پیش شاتل دیسکاوری آخرین سفرش را که حمل ربات نیمه متحرک “روبونات ۲” بود به اتمام رساند و آرام و موقر به زمین خاکی فرود آمد و پس از این به م منتفل خواهد شد. تشکری با تمام وجود از دیسکاوری عزیز به پاس سه دهه خدمتش!

از همین دست نوشته‌ها

۵ دیدگاه

 1. ســـــــــــلام بر شلغم الدین خودمان
  حال احوال چه طوره ؟ خوب معلومه که خوبی
  من، خوب منم خوفم ، باور کن

  خوب فعلا، ( بای بای )

 2. سلاااااااااااااام!
  بالاخره اومدم،البته هنوز کامل نخوندم ولی میخونم …

  خودمونیم هاااا عجیب چرت میگی!

  باحال مینویسی ، فعلا

 3. اتفاقا خیلی تمایل دارم اما حوصلشو ندارم ولی خوندم به کوری چشک حسدا(جمع حسود!)

  حتی اون پستی که انگشت پات یه جوری شده بود رو خوندم(الان مردم از خنده)

  ضمنا اگه ذوق نمیکنی باید بگم دست به قلمت بدک نیست!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.